Останні роки сфера IT продовжує притягати людей високими заробітними платами й можливістю працювати віддалено. Робота QA фахівцем – перший крок у світ IT-індустрії, проте потрапити до нього стає все складніше, а вимог до кандидата висувається все більше. Що ж необхідно, щоб стати тестувальником? Безумовно, Ви повинні мати гарні профільні знання. Проте чи буде цього достатньо, щоб отримати роботу у престижній компанії та чи можливо отримати якісну освіту в IT без знань англійської?
Чи потрібна англійська мова QA фахівцеві та чому “так”?
Звичайно, без англійської в IT Вам не обійтися. Основна мова комунікації, а також мова програмування – англійська, знання якої Вам знадобляться для розуміння специфічної термінології, роботи з англомовними інтерфейсами, читання профільної літератури, а також роботи з клієнтами. Не будемо забувати, що більша частина програмного забезпечення виходить та супроводжується документацією англійською, а новини про новинки й тенденції насамперед з’являються в англомовних джерелах. Якщо ж Ви станете вільним користувачем, то зможете брати замовлення на тестування не лише україномовних сайтів, але й англомовних. Це значно розширить Ваші можливості та збільшить кількість потенційних клієнтів, а портфоліо поповниться міжнародними кейсами. Ви, звичайно, можете обмежитись вивченням короткого списку слів, але у цьому випадку Вам буде складно досягти успіху у професії. Тому, якщо Ви замислюєтесь про роботу у сфері тестування або вже проходите навчання – не відкладайте вивчення англійської. Мрієте потрапити в Google або Facebook – дійте вже зараз! Але навіть якщо робота на один з компаній-гігантів не входить у Ваші плани, розслаблятись також не варто. У 8/10 оголошень про вакансію QA фахівця в Україні Ви знайдете вимогу – володіння англійською (письмовою та усною), як мінімум на рівні Pre-Intermediate – Intermediate. А деякі навіть жадають Advanced.
Як освоїти технічну англійську для тестувальників і з чого розпочати?
Якщо у Вас вже є якісь знання, то передусім рекомендуємо спочатку визначити Ваш рівень. По-перше, знання рівня згодиться у процесі вибору курсів, а по-друге, Ви розумітимете скільки необхідно вивчити, щоб досягти потрібного у сфері Pre-Intermediate або Intermediate рівня. English Performance Evaluation – тестування рівня володіння англійською від Business English Academy, яке Ви можете пройти вже зараз та отримати необхідну об’єктивну оцінку, а також скласти уявлення про свої можливості (враховуватись будуть усі види навичок: Listening, Reading, Writing та Speaking). Тест проводиться онлайн, ведеться професійним викладачем, а разом з результатами тестування Ви отримаєте рекомендації по усуненню помилок для подальшого ефективного навчання. Після Ви вже можете приймати рішення яким чином будете отримати або покращувати свої знання: самостійно або на курсах.
Нижче Ви знайдете список учбової літератури для самостійного навчання:
- English for Information Technology підходить для початківців, щоб розібратись з базовою лексикою та граматикою.
- Career path Software Engineering – серія з 3 книг різного рівня складності для вивчення спеціалізованої лексики, а також розвитку навичок спілкування.
- Oxford English for Information Technology – підручник та аудіо для учнів з середнім рівнем англійської. У кінці підручника дається об’ємний словник профільних термінів та абревіатур.
- Professional English in Use ICT – посібник для учнів з рівнем від Intermediate
- Check Your English Vocabulary for Computers and IT – лексичний посібник з малюнками, а також вправами й тестами в кожному розділі.
Для вивчення спеціалізованої лексики можна використати технічні онлайн словники:
- computerlanguage.com
- techterms.com
- computerhope.com
Для поповнення словникового запасу читаємо профільну літературу: книги, статті у журналах/блогах, слухаємо аудіо та дивимось відео. Іншими словами, вчимо лексику з живого контексту. Нижче Ви знайдете перелік профільних онлайн джерел англійською для тестувальників та інших IT- фахівців:
- improgrammer.net
- blog.codinghorror.com
- drdobbs.com/testing
- smashinmagazine.com
- computing.co.uk
- pcmag.com
- computingreviews.com
- sdtimes.com
Слухати підкасти можна на se-radio.net.
Курси англійської для QA фахівців: як обрати й куди піти
Отже, Ви визначили свій рівень англійської, спробували навчатись самостійно і зрозуміли, що процес йде повільно, незрозуміло, і взагалі Ви не так дисципліновані, як здавалось. У цьому випадку варто розглянути варіант вивчення англійської для тестувальників індивідуально або у групі. На цей момент в Україні BEA – провідний центр корпоративного навчання англійської. Business English Academy перевірена школа з викладачами високого рівня та гарними відгуками від учнів. У BEA Ви можете пройти корпоративне навчання курсу English for IT у групі, у Вашому офісі в Києві, Харкові та інших містах України. Або обрати варіант індивідуального навчання онлайн в Skype. Головне – обрати фахівця, якому Ви довірятимете, регулярно займатись, не забувати пропрацьовувати знання, поповнювати словниковий запас та підвищувати кваліфікації шляхом використання англомовних джерел інформації та спілкування з носіями. І результат не змусить себе чекати!
Крім того, наша школа Business English Academy пропонує всім, хто бажає пройти безкоштовні міні онлайн курси англійської за наступними темами:
ТОП-слів для тестувальників: технічної англійської і термінологія
Якщо Ваша кар’єра у сфері IT тільки починається, то пропонуємо насамперед опанувати мінімальний словниковий запас тестувальника:
- update – оновити, удосконалити
- insert – вставити
- delete – видалити
- enter – ввести, увійти
- fix – виправити
- report an issue – докладати про проблему
- launch an app/game – запустити додаток/гру
- test case – тест-кейс
- check-up – перевірка
- description – опис, характеристики
- valid/invalid data – достовірні/недостовірні дані
- log file – балка-файл, журнал
- web page – веб-сторінка
- check list – чек-лист
- bug report – звіт про помилки
- fault diagnosis – діагностика помилок
- home page – головна сторінка
- tab – вкладка
- user – користувач
- website – сайт
- navigation menu – навігаційне меню
- page – сторінка
- link – посилання
- error – помилка
- application crash – збій додатка
- favicon – значок веб-сайту
- pop-up/drop-down menu – спливаюче/випадне меню
- header – шапка сайту
- error message – повідомлення про помилку
- well-designed – добре продуманий
- easy-to-use/navigate – простий у використанні/навігації
- reliable – надійний
- debugger – відладчик
Також, варто вивчити позначення часто використовуваних абревіатур, які використовуються IT фахівцями у рамках технічної англійської:
- SQL /Structured Query Language/ – декларативна мова програмування і структурованих запитів
- HTML /HyperText Markup Language/ – стандартизована мова розмітки документів
- FTP /File Transfer Protocol/ – протокол передачі файлів мережею
- WLAN /Wireless Local Area Network/ – безпровідна локальна мережа
- WWW /World Wide Web/ – всесвітня павутина
- IP /Internet Protocol/ – “міжмережевий протокол”
- WPI /Wi-Fi Protected Access/ – захищений доступ по Wi-Fi
- HTTP /Hyper Text Transport Protocol/ – протокол передачі даних у мережі Інтернет
- AI /Artificial Intellect/ – штучний інтелект