Помилкові Друзі Google Перекладача - Бізнес англійська Business English Academy | BeEnglish

Помилкові Друзі Google Перекладача

Сьогоднішню рубрику “Поради від BEA” хочемо присвятити проблемам перекладу. Або помилковим друзям Google перекладача.

Напевно, кожен, кому довелося вести ділове листування або складати звітності по бізнес процесам, неодноразово замислювався про переклад деяких термінів. У пошуках правильних відповідей, насамперед ми звертаємося до всемогутньому гугл. Проте будьте обережні! У перекладі термінів гугл як ніколи підступний.

Business English Academy ділиться з вами помилками, з якими нам особисто довелося зіткнутися при пруфрідінге деяких документів.  Ми, безумовно, розуміємо, що всьому провиною недосконалість Google translatorа, але ці цікаві приклади напевно будуть корисні до прочитання усім  BA бізнес аналітикам:

use google translators
  • Product Backlog— Бэклог продукту: Набір історій (user stories), вимог або властивостей, які були визначені в якості кандидатів на розробку, пріоретизировані і оцінені. (у перекладі оригіналу (далі по) було Відставання Продукту)
  • Timebox — Тимчасові обмеження: Фіксований період часу для досягнення бажаного результату. (у по Тимчасові Паузи)
  • Operative Rule — Діюча норма: Бизнес-правило, яке є частиною внутрішньої політики організації і служить в якості інструкції для людей, працюючих у бізнесі. (у по Оперативні правила)
  • Request For Quote — Запит про ціну: Неофіційний запит пропозицій від постачальників. (у по Запит про Цитування)
  • Baseline — Основна версія вимог: Зафіксований в певний момент часу набір вимог, який був переглянутий, погоджений і служить основою для подальшої розробки. (у по Базова Лінія)
  • Walkthrough — Наскрізний контроль: Вид експертної оцінки, в якій учасники представляють, обговорюють і поглиблюються у продукт, щоб знайти помилки. (у по Проходження)

NotOKGoogle

Для тих, хто не полінився і вирішив перевірити свої знання бізнес термінології, надаємо переклад часто вживаних термінів:

  • Аналіз витрат і результатів (Cost Benefit Analysis) — Аналіз, що проводиться для порівняння і визначення кількості фінансових і нефінансових витрат для створення або зміни програмного рішення з потенційними отриманими вигодами.
  • Аналіз відхилень (Variance Analysis) — Аналіз відмінностей між запланованою і дійсною поведінкою для визначення їх величини і рекомендації дій з виправлення і профілактики системи.
  • Аналіз першопричин (Root Cause Analysis) — Структуроване вивчення встановленої проблеми для розуміння причин, що лежать в основі.