Новизна віднімає дар мови. Буквально. Кожен з нас хоч би раз в житті випробовував усю тяжкість недоречної тиші, знаходячись в компанії малознайомої людини. А якщо людина, до всього іншого, виявилась іноземцем? Тоді залишається сподіватись, що вона перша почне світську бесіду. Чи ні? Досить мати в запасі всього декілька фраз, щоб розрядити ситуацію і не здатись відчуженим. У цій статті ми навчимо Вас, як невимушено почати розмову англійською, які теми варто обговорювати, а які ні і як уникнути нудної розмови.
У повсякденному житті ми часто стикаємось з необхідністю звертатись до так званих “Small Talks”. Буває Small Talks це просто пара ввічливих фраз без особливого сенсу. Мета подібних бесід полягає в тому, що вони допомагають нам зробити перші кроки в налагодженні контакту з іншими людьми. Маючи уявлення про те, як працює “Small Talk”, Ви почуватиметесь впевнено у будь-якій ситуації: під час співбесіди, на вечірці, на шкільних зборах і так далі.
Informal Small Talk
Усі ми любимо говорити про те, що нам подобається: наші захоплення, відпочинок, фільми, музика, спорт, подорожі й культура. Замість того, щоб запитувати “What did you do last weekend”?, використайте питання “What is your ideal weekend?”. Таке формулювання питання не обмежує співрозмовника і дає Вам можливість краще пізнати його. Ось ще кілька прикладів вдалих питань для Small Talk діалогів:
- What’s a good movie you’ve seen recently? – Ти дивився який-небудь хороший фільм останнім часом?
- Have you read any good books recently? – Ти читав якісь хороші книги нещодавно?
- What is your ideal vacation? – Яка твоя ідеальна відпустка?
- Is there anything interesting that you are working on right now? – Ти працюєш над чимось цікавим наразі?
Ви сміливо можете ставити питання про захоплення, домашніх вихованців та друзів, але намагайтесь уникати розмов про релігію, політику та гроші. Ці теми можуть стати причиною розбіжностей і поставити Вас або Вашого співрозмовника в ніякове положення.
Formal Small Talk
Розмовляючи з колегами, доречно ставити питання про поточні проекти, труднощі в роботі й обговорювати інші теми, пов’язані з роботою. Ви можете обговорити з колегами конференцію, відрядження або презентацію. Ви завжди можете попросити колег поділитись своїм досвідом спілкування з клієнтами, підготовкою до зборів або робочої поїздки. Ключовим моментом у бесіді на робочому місці є вміння сфокусуватись на позитивних аспектах. Не варто висловлювати своє невдоволення на робочому місці, це може призвести до натягнутих стосунків в колективі. Наприклад, Ви можете запитати “Have you got much on this week”? (Ти сильно завантажений цього тижня?) чи “What are the projects you are working on right now”? (Над якими проектами Ви зараз працюєте?), а ось обговорювати керівництво точно погана ідея.
Але як же все-таки почати розмову англійською мовою?
Ці useful English phrases for Small Talk допоможуть Вам зробити перший крок:
- Hi! I don’t think we’ve met. I’m… – Привіт! Думаю, ми раніше не зустрічалися. Я…
- So where are you from? – Так звідки ти?
- Oh, I really like your (something)! Where did you get it? – Мені дуже подобається твоє (щось)! Де ти це взяв?
- So what brought you here today? – Що тебе сюди привело?
- How do you know (the name of the person, who is your mutual acquaintance)? – Звідки ти знаєш (ім’я вашого загального знайомого)?
Запам’ятайте ці вислови й фрази англійською мовою, і Ви зможете легко знаходити тему для розмови з незнайомою людиною та налагодити з нею зв’язок. Зав’язуючи бесіду, ми завжди отримуємо шанс винести з неї щось нове і корисне для себе. Не упускайте можливість розширити своє коло знайомств і попрактикувати мову в невимушеній обстановці. Сподіваємось наша стаття How to start Small Talk стане для Вас корисною.