HR – мало не перша людина, кого зустрічає кожен новачок в компанії. Як і у кожного представника цієї професії, у нього є свій сленг, який, з одного боку – професійна деформація, а з іншої – простий спосіб спілкування з колегами, без зайвих пояснень, які займають багато часу. Разом з командою Business English Academy ми пропонуємо перевірити, чи говорите Ви на HR-сленгу або поки лише маскуєтесь під “свого”? Поїхали!
«Будемо хайрити рідкісного фахівця»
Хайрити (від англійської hire) – означає найняти когось у команду. Найчастіше вживається у спілкуванні з рекрутерами. Мабуть, одне з самих легкий слів сленгу.
«Здається, у цього співробітника бернаут»
Коли робота не радує, а у фахівця немає ніяких сил, говорять, що він вигорів. Англійською – burn out. Погодьтесь, справжній HR ретельно стежить за емоційною рівновагою співробітників.
«В понеділок проведу онбординг»
Провести онбординг – означає зорієнтувати новенького: видати доступи, познайомити з колегами, показати, як все влаштовано. Від англійської onboarding – адаптація. Хто, як не HR, може провести ефективну та якісну презентацію компанії.
«Нам треба придумати, що покласти у велком-пек»
Welcome pack – вітальний набір з канцелярським приладдям й іншими приємностями для нового співробітника. Дрібниця, а приємно.
«Новенький доки перформіт слабо»
Якщо перформит слабо – значить, виконує обов’язки не так добре, як хотілося б. Від англійської to perform – виконувати.
«Розробіть нам програму веллбіінга»
Well being – дослівне “благополуччя”. Під ним HRи зазвичай розуміють все, що спрямовано на підтримку здорового способу життя у співробітників.
«Проведемо тренінг з фасилітатором»
Фасилітатор – той, хто не дасть дискусії перейти у лайку. Він простежить, щоб спілкування у групі йшло легко та у рамках запланованого. Від англійської to facilitate – спрощувати. Часто ще говорять, що фасилітація – уміння проводити зустрічі.
«Почніть аутплейсмент»
Placement – визначення на посаду, out – зовні. З’єднуємо та отримуємо допомогу у працевлаштуванні співробітників, які звільняються.
Сподіваємось, що Ви наблизились до знання усіх 8 слів. А якщо ні – то вивчили для себе декілька нових. У будь-якому разі, будемо раді, якщо ця стаття виявилась для Вас корисною!