Обслуговування відвідувачів – процес, спрямований на збільшення рівня задоволеності клієнта, створення його гарного настрою і приємного проведення часу. У ресторанному бізнесі, офіціант є “обличчям” ресторану. Саме від обслуговування офіціанта залежатиме чи помітить відвідувач затримку в поданні блюда, або що коктейль не зовсім відповідає його очікуванням. А головне, з яким настроєм гість покине заклад і чи повернеться наступного разу.
Навіщо офіціантові англійська і на якому рівні?
Ми живемо в епоху глобалізації, і повинні усвідомлювати вірогідність зустріти іноземця у будь-якому куточку країни. Туризм в Україні набирає оберти, і на українських вулицях все частіше можна почути англійську мову. Де ж обідають усі ці туристи і гості? Правильно, в наших ресторанах, де офіціант повинен зустріти його не лише посмішкою, але і можливістю обслужити – подати їжу і напої, які відповідатимуть побажанням відвідувача. В цьому випадку спілкування може відбуватися тільки на загальній для нас усіх англійській мові. Тому так важливо для офіціанта володіти англійською мовою. На початковому етапі можна довести свої знання до мінімально необхідного рівня, щоб забезпечити комунікацію між офіціантом і клієнтом. Цих знань вистачить для роботи в кафе, а ув міру поліпшення здібностей з’явиться і можливість працювати в респектабельних закладах. Приблизно такий же план розвитку застосовний для барменів, хостес і шеф-кухарів, яких задоволений відвідувач може запросити в зал. Окрім роботи в Україні, у співробітників готельно-ресторанного бізнесу є варіант влаштуватися на роботу на круїзний лайнер або поїхати працювати в іншу країну. Робота офіціанта входить до числа найбільш поширених в США. А робота на круїзному лайнері дасть можливість помандрувати і відвідати цікаві, віддалені країни. Для цього від вас знадобиться вільне володіння мовою (Pre-Intermediate – Intermediate), оскільки на етапах відбору вам потрібно буде написати CV і пройти співбесіду на англійській. У нашому блозі ви зможете прочитати як правильно скласти CV, а також все що необхідно знати для успішного проходження співбесіди.
Мінімальний словник термінів на англійській для офіціантів
Почати шлях до вільного спілкування ми пропонуємо з вивчення необхідної базової лексики для офіціантів. Ви також можете поділитися нашим словником з колегами по цеху. А щоб було простіше все вивчити, ми розбили наш словник на логічні частини.
Співробітники кафе/ресторану:
- waiter / waitress – офіціант
- host / hostess – хостес
- bartender – бармен
- chef – шеф-кухар
Фрази, які згодяться вам при зустрічі і для обслуговування відвідувача:
- Do you have a reservation? – Ви бронювали?
- May I show you the table? – Чи можу я провести Вас до вашого столика?
- May I take your order? – Можу я прийняти замовлення?
- What would you like to start with? – З чого Ви б хотіли почати?
- What kind of dressing? – Яка заправка (соус) до салату?
- What would you like to drink? – Що Ви питимете?
- Would you like anything else? – Будете що-небудь ще?
- Did you enjoy your meal? – Вам сподобалася їжа?
- Should I bring the bill? – Чи можу я принести рахунок?
Термінологія з меню:
- appetizer – закуска (блюда, які подаються перед основним)
- main course/dish/ entrée – основне блюдо
- side dish – гарнір або салат, який подають окремо з основним блюдом
- soup – суп
- salad – салат
- (salad) dressing – заправка, соус до салату
- dessert [dɪˈzəːt] – десерт
- beef – яловичина
- chicken – курка
- pork – свинина
- veal – телятина
- lamb [læm] – ягня
- turkey – індичка
- chop – м’ясо на кістці
- ribs – реберця
- ham – шинка
- shrimps – креветки
- crab – краб
- lobster – лобстер
- salmon [ˈsæmən] – лосось
- oyster [ˈɔɪstə] – устриця
Напої:
- black/green/chamomile [ˈkæməmaɪl] tea – чай чорний/зелений/з ромашкою
- decaf coffee – кава без кофеїну
- low-fat milk – молоко низького відсотка жирності
- non-fat milk – знежирене молоко
- coconut/almond/soymilk – кокосове/мигдальне/соєве молоко
- smoothie – смузі
- juice – сік
Посуд:
- bowl – глибока тарілка
- plate – тарілка
- knife [nʌɪf] – ніж
- spoon – ложка
- fork [fɔːk] – виделка
- tablecloth – скатертина
- glass/wine glass – склянка/келих
Прикметники для опису блюда:
- bitter – гіркий
- spicy – гострий
- salty – солоний
- sour – кислий
- raw – сирий
- crunchy – хрусткий
- creamy – вершковий
- tender – м’який
Курси англійської для офіціантів і барменів від BEA
Після того, як ви освоїли базовий словник, варто замислитися про заняття з викладачем. Довіритися перевіреній школі і професіоналам дозволить значно прискорити, і полегшити процес навчання. Такою школою є Business English Academy, яка пропонує корпоративне навчання в групах на спеціалізованому курсі Англійська для офіціантів у великих містах України (Київ, Харків) за дуже демократичною вартістю. Праця в гурті дасть вам можливість пропрацювати реальні ситуації, які можу статися з вами на роботі. Також ви розвиватиме свої розмовні навички, і почнете подалання мовного бар’єру і ніяковості. Тренуватиме сприйняття мови на слух. Вам також доступний варіант індивідуального навчання англійської з з викладачем по Скайпу у будь-який зручний для вас час. Якщо ви ще на старті тільки, то почати варто з індивідуального навчання, щоб отримати хорошу базу. А надалі можна відпрацювати свої знання вже в групі. По закінченню будь-якого навчання ви зможете пройти тестування в нашій академії, щоб дізнатися свій рівень знань англійської. Разом з результатами тестування ви отримаєте рекомендації на майбутнє для подальшої самостійної роботи. І пам’ятаємо, що, те, що ми матимемо завтра буде результатом наших рішень учора. Тому запрошуємо вас записатися на навчання англійській для офіціантів і барменів і почати змінювати життя вже сьогодні!